Ka than' i moçmi: 

"Komunizma është një sëmundje e tmerrshme, si tërbimi i qenve dhe i ujqërve, është kolerë që nuk shkatërron vetëm trupin,por zemrën dhe shpirtin e njeriut."

- Mit'hat Frashëri

KQZ u heq mandatet deputetëve Selami e Tahiri dhe Kryebashkiakut Elvis Rroshi

Nga Klodiana 0

Anëtarët  e Komisionit Qendror  të Zgjedhjeve pranuan kërkesën e prokurorisë për heqjen e mandateve të  dy deputetëve të , Shkëlqim Selami dhe Dashamir Tahiri si dhe kryebashkiakut të Kavajës Elvis Rroshi.

Bëhet me dije se heqja e mandatit ka ardhur si pasojë  për fshehje të dhënash tek formulari i vetëdeklarimit.

Që nga ky moment të tre të lartëpërmendurit u ndalohet e drejta  të ushtrojnë  funksione  publike, në zbatim të ligjit të Dekriminalizimit.

 

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>