Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

KQZ kërkon rishikimin e Ligjit të Dekriminalizimit

Nga Rexhina Biba 0

Komisioni Qendror Zgjedhor ka dal në një konkluzion të papritur mbi Ligjin për Dekriminalizimin.
 
Kryetarja e KQZ-së Lefteri Lleshi tha sot se ligji i Dekriminalizimit nuk është fare i qartë dhe se ai duhet rishikuar.
 
Lleshi u shpreh se ka hasur vështirësi në aplikimin e këtijë ligji dhe asnjë nga isntitucionet ku KQZ-ja ka kërkuar ndihmë nuk kanë reaguar.
 
Kryetarja e KQZ-së kerkoi që të lidhet ligji me Kodin Zgjedhor, në mënyrë që ata të përshtaten dhe bëhen pjesë e luftës politike.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej