Ka than' i moçmi:

"“Harrojmë se ditët tona janë të matura dhe se gërshëra e shtrigës kohë është gjithnjë gati të presë fillin e gjëllimit.”

-  Mid’hat Frashëri

KQZ kërkon rishikimin e Ligjit të Dekriminalizimit

Nga Rexhina Biba 0

MBLEDHJE E KQZ - Kryetarja e KQZ Lefteri Luzi Lleshi, duke folur gjate nje mbledhje te Komisionit Qendror te Zgjedhjeve, KQZ./r/n/r/nMEETING OF KQZ - Head of the Central Election Commission and members Lefteri Luzi Lleshi, speaks during a meeting of the Central Election Commission.
Komisioni Qendror Zgjedhor ka dal në një konkluzion të papritur mbi Ligjin për Dekriminalizimin.
 
Kryetarja e KQZ-së Lefteri Lleshi tha sot se ligji i Dekriminalizimit nuk është fare i qartë dhe se ai duhet rishikuar.
 
Lleshi u shpreh se ka hasur vështirësi në aplikimin e këtijë ligji dhe asnjë nga isntitucionet ku KQZ-ja ka kërkuar ndihmë nuk kanë reaguar.
 
Kryetarja e KQZ-së kerkoi që të lidhet ligji me Kodin Zgjedhor, në mënyrë që ata të përshtaten dhe bëhen pjesë e luftës politike.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>