Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kozma Dushi: Sot mund të marrë titullin “Mjeshtri i Madh” edhe një hidraulik

Nga Klodiana 2

Pas dekoratave të Presidentit Nishani për 32 artistë me titujt “Nderi i Kombit” dhe “Mjeshtër i Madh” ka reaguar këngëtari Kozma Dushi, i cili i cilëson si të turpshme dekorimet e Nishanit.

Përmes një statusi në Facebook Kozma Dushi shkruan se në ditët e sotme mund të marrë titull Mjeshtri i Madh edhe një hidraulik.

“Miqtë e mi, respekte për të gjithë artistët, këngëtarët dhe kolegët që kanë këto kohë titullin “Mjeshtri i Madh”. Por sot ka marrë titull edhe një hidraulik si “Mjeshtri i Madh”. Këto janë turpe miqtë e mi, ju përshëndes, Komi!”, shkruan këngëtari Kozma Dushi.

Loading...

Komente (2)

  1. Natyrisht qe do ta marre. Cfare do te thote ky trung me kete. Madje nje hidrauliku I takon me shume ky titull. Dhe cdo mjeshterie tjeter. Paraziti. Kane kaluar kaq vjet dhe jetojne me megallomanine e komunizmit. O zot cfare turpi. Akoma I lene te flasin zvarranike te tille.

  2. Po cdo vjet franca jep titullin per mjeshtrin e madhe ne hydrolike,ne kulmaxhi,ne qindistari, ne baqexhi, sicili zanat ka mjeshter te madh edhe bene pjese ne thesarin e botes : bile ne Versailles vine me milliona njerezet per te pa e vizituar mjeshtrine e hydrolikeve ne Fontanat e Versaillit ,kur vjen momenti i ´les grandes eaux’ edhe milliona vine per mjeshtrin e baqeve a la Franceze.Emeri i baqexhise Lenotre ka kaluar sot disa shekulle permendet,o ´intelektualî i Shqiperise…
    Po ignorantet e Shqiperise halla kujtojne se vetem ata dine cka eshte mjeshtri i madh

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej