Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kosova nuk zhgënjen kurrë në xhudo, dy medalje të tjera i shtohen koleksionit

Nga Klodiana 0

Sporti i xhudos duket se është tepër i dashur në Kosovë, pasi ata gjithmonë shpërblehen me medalje në turne të ndryshëm. Kësaj radhe, ekipi kosovar ka marrë pjesë në Kupën e Botës në turneun “Tunis Grand Prix 2018” duke fituar një medalje ari dhe një argjendi.

Medalja e arit është fituar nga sportistja Nora Gjakova, ndërsa medaljen e argjendtë e nga Distria Krasniqi. Nora Gjakova u shpall kampione bote për peshën deri në 57 kilogramë, ku mposhti në finale xhudisten koreano-jugore, Kuon. Ndërsa Distria Krasniqi ka garuar për peshën deri në 52 kilogramë.

http://www.panorama.com.al/sport/kosova-nuk-zhgenjen-kurre-ne-xhudo-dy-medalje-te-tjera-i-shtohen-koleksionit/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej