Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Kosova në protestë: Lironi Haradinajn

Nga Skenderi 0

Protesta në Kosovë nën moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë”

Sot në Kosovë po  mbahet nje protestë për lirimin e ish kryeministrit dhe liderit të AAK-së, Ramush Haradinaj.

Protesta po zhvillohen nën moton “Kundër fyerjes dhe padrejtësisë” në disa qytete dhe konkretisht në Gjilan, Pejë, Mitrovicë, Gjakovë, Ferizaj si dhe para ambasadës franceze në Shkup.

Protesta për lirimin e Hardinajt ka pasur jo vetëm në Kosovë, por edhe gjatë ditëve të mëparshme në Francë dhe SHBA ku disa shqiptarë atje zhvilluan një protestë përpara Amabasadës Serbe në Amerikë.

Ditën e enjte pritet që të merret vendimi për Haradinajn i cili ndohet në paraburim në Francë.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej