Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

Korrupsioni nis edhe me një çokollatë (Film)

Nga Media 0

Edhe në gjykimin e të vegjëlve mund të lindin shenjat e para të korrupsionit. Një “sëmundje” kjo që u transmetohet nga të rriturit dhe më pas s’u ndahet gjatë gjithë jetës.

Videoja e mëposhtme e shpjegon më së miri se si mund të hedhë rrënjë kjo e keqe e madhe nëse e gjithë shoqëria nuk e lufton që në gjenezë.

#PunishCorruption

Shpërndaje!Korrupsioni shfaqet aty ku nuk e pret … Dënoje!Realizuar nga Starstudio, Zëri i Integrimit dhe Tirana Ekspres (The alternative art space of Tirana)#DënojeKorrupsionin

Posted by Zëri i Integrimit on Saturday, December 9, 2017

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej