Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Kopshtet, Veliaj: Kuota për familjet në nevojë

Nga Skenderi 0

1474975260ysu3afxz

Është rikonstruktuar tërësisht kopshtiti “Bob Ndërtuesi”, në njësinë administrative numër 8 të kryeqytetit.

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj gjatë inspektimit të kopshtit tha se investimi për të vegjlit është një investim për të ardhmen e Tiranës.

Gjithashtu Kryebashkiaku Veliaj tha se puna e kryer me kopshtet ka rritur ndjeshëm kërkesën e prindërve për të siguruar një vend për fëmijët e tyre në to, ndaj edhe bashkia, për të menaxhuar sa më mirë situatën, ka vendosur që të respektojë të gjitha grupet sociale duke përcaktuar kuota për shtresat në nevojë.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>