Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Koncesioni i laboratorëve, Beqaj: Do të përmirësojë shërbimin në spitale

Nga Klodiana 0

Spitali Vlorës ka tanimë ambientet e përshtatshme për pacientët me sëmundje kardiake dhe ata me probleme neurologjike pasi kuroheshin bashkë në të njëjtin ambient.

Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj garantoi se i gjithë shërbimi i sëmundjeve të brendshme do të përmirësohen më tej në vitin 2017.

Për të sëmurët kardiakë dhe për ata me sëmundje neurologjike, ka dy mjedise të veçanta, në mënyrë që ata të asistohen më mirë për specifikat e sëmundjeve të tyre, por edhe të mos ketë përzierje midis të sëmurëve me sëmundje të ndryshme brenda grupit të sëmundjeve të brendshme dhe besoj se edhe këto dy njësi si i gjithë shërbimi i sëmundjeve të brendshme do të përfitojë shumë më tepër vitin e ardhshëm edhe me konsolidimin shërbimit të laboratorik”, tha ministri Beqaj.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej