Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

Komunisti nuk është njeri, ai është gjarpër, krimb, derr, çakall, kukumjaçkë, bretkockë, zvarranik, zhapik

Nga Media 3

Nga Edison Ypi

Komunisti është gjallesa më e degjeneruar, më e ndyrë dhe më e pështirë në fytyrë të dheut. Komunisti nuk është njeri. Komunisti është kafshë, shtazë, gaforre, gjarpër, krimb, larvë, skile, derr, çakall, kukumjaçkë, bretkockë, zvarranik, zhapik. Komunisti është llapaqeni më i gërrditshëm.

Komunisti është dembeli dhe paraziti më i pacipë. Komunisti është hajduti më i pa skrupull. Komunisti është hipokriti më i neveritshëm. Komunisti është i pabesi më i rrezikshëm. Komunisti është hileqari më i poshtër. Komunisti është dredharaku më i qelbur. Komunisti është vrasës i lindur. Komunisti është një frikacak i pashok. Komunisti nuk ka asnjë ndjeshmëri, asnjë dashuri, asnjë dhemshuri, për asnjë dhe për asgjë.

Komunisti është një i pa Fe’, i pamoralshëm, i paatdhe’, i pavatër, që i spiunon të gjithë, nënën, babain, motrën, vëllain, nipin, mbesën, kushuririn, të gjallë, të vdekur, madje edhe veten e vet. Komunisti është mishërimi i të të gjitha sëmundjeve, çrregullimeve, deformimeve, patologjive; psiqike, psikologjike, sociale, qytetare, kulturore, intelektuale, antropologjike. Komunistin Zoti nuk e ka krijuar për asgjë tjetër veçse si shëmbëlltyrë se si njeriu nuk duhet të jetë.

Komunisti është edhe shumë më i llahtarshëm dhe më i beterrshëm se kaq. Është e pamundur t’ja numurosh të gjitha komunistit. Ta cilësosh dhe mallkosh komunistin si e meriton, duhet të kesh ngrënë një Kosovë me fasule, një Myzeqe me bukë, një Tomorr me djathë, një Kinë me oriz, një Kubë me sheqer, dhe të pish një Vjosë me raki e një oqean me ujë.

Loading...

Komente (3)

 1. LEHNI LARO KABA, HOSSANA BARABA!…
  (FAN.S. NOLI)

  “SHQIPTARËT, MË TË MIRË,
  MË ATDHETARË,
  MË TË DITUR,
  MË GUXIMTARË,
  JENI JU, ENVERIANËT” !
  ADEM DEMAÇI, Prishtinë, Maj, 1991.

  NDËRSA, JU O TË MJERË E TË MJERA,
  JU, O FEQEZEZA DHE FAQEZI,
  -PA DALLIME NGA MOSHA, SEKSI DHE VENDI NGA GJALLONI DHE PREJ CILAVE XHERIZE (PARTIVE) KUNDËRRMONI ERË TRADHËTIE…,
  DHE KUSH JENI; I RI E PLAK,
  -PËRBALLË ARGUEMNTAVE HISTORIKE DHE SOT
  QË JU VRASIN,-SESA, PËR LËNDIME TURPESH,
  AS KEQARDHJE KRIMESH…
  JU S´KENI DËGJUAR, PRA S´KENI MËSHIRË,

  AS JENI PENDUAR KURRË:

  -TË RINJT DHE GTË REJAT E MASHTRUAR/A, ULËRIJNË,
  PLEQË DHE PLAKAT E BEKUAR/A, NGA REAKSIONI BOTËROR,
  GËRHASIN, KUNDËR DIELLORIT ENVER,
  TË URITUR DHE TË ETUR, PËR NDONJË KOCKË “PËRFIITIMI” ,
  SI KANAL I PISTË SHPËTIMI?!…

  JO! KËTO NUK ISHIN AS NUK JANË RASTËSI!
  QULLASHËT DHE QULLASHET,
  BALOSHET DHE BALASHËT,
  ALLË KRIMINELË, ALLË HASHASHËT,
  E DEMON-KRACISË,-FEUDAL-KAPITALISTE,
  PO MBIJNË SI KËPURDHAT NË SHI!…

  NE , FORT MIRË E DIMË:
  JUVE, O BARKOSH/E,
  PËR KËTO HAM-HAM -HUME,….,
  E HAMË-HAMË -SHUME!…,
  JU KA SHPËRBLYER DHE PO JU SHPËRBLEN,
  BORGJEZIA REAKSIONARE:
  SOJI MË I KEQ, I RACAVE TË HUAJA…,
  -DHE I RACËSH HIBRIDE SHQIPTARE!

  JU NUK NDALONI KUR PËLLASNI PANDËPRERË,
  -GJITHASHTU,-EDHE KUNDËR,
  DIELLORËVE DHE DIELLOREVE,
  ENVERIANË DHE ENVERIANE,
  QË PËRJETËSISHT ISHIN,
  JANË:
  -DHE, TË DO TË JENË:
  JO MIJËRA HERË,
  POR MILIONA E MILIONA HERË
  MË SHQIPTARË DHE SHQIPTARE,
  QË PA FRIKË, -AS PËR LAKMIRA,
  ARMIQVE DHE TRADHËTARËVE,
  U DOLËN PËRBALLË KURDOHERË!

  -MOS HARRONI!

  FYERJET TUAJA TË ULËTA,
  PËRKRAH ARMIQVE TË SHQIPËRISË,
  PREJ PSIKOPATËSH DHE PSIKOPATESH,
  TOROILLAKËSH DHE TOROLLAKESH:
  MESIGURI, E KANË LARTËSUAR DHE DO TA LARTËSOJNË,
  LART E MË LART…
  -DREJT PAVDEKËSISË SË TOKËS DHE DIELLIT,
  RESPEKTIN E POPULLIT NDAJ ENVERIT DHE NDAJ NESH,
  PËR DASHURINË DHE SAKRIFICAT E PAKUFISHME,
  QË I KEMI BËRË DHE PO BËJMË, PËR TË MIRËN E NËNËS SHQIPËRI!
  LAVDI ENVER SHQIPOS!
  LAVDI DËSHMORËVE TË ATDHEUT!
  10 Maj, 2018

  1. LËRE TË BOGTUAR VARIANTIN E DYTË! RESPEKT!

 2. Shkruan: Fadil SHYTI
  LEHNI LARO KABA, HOSSANA BARABA!…
  (Fan S. Noli)

  “SHQIPTARËT, MË TË MIRË,
  MË ATDHETARË,
  MË TË DITUR,
  MË GUXIMTARË,
  JENI JU, ENVERIANËT” !
  ADEM DEMAÇI, Prishtinë, Maj, 1991.

  NDËRSA, JU O TË MJERË E TË MJERA,
  JU, O FEQEZEZA DHE FAQEZI,
  -PA DALLIME NGA MOSHA, SEKSI DHE VENDI NGA GJALLONI DHE PREJ CILAVE XHERIZE (PARTIVE) KUNDËRRMONI ERË TRADHËTIE…,
  DHE KUSH JENI; I RI E PLAK,
  -PËRBALLË ARGUMENTAVE HISTORIKE EDHE SOT
  QË JU VRASIN,-SESA, PËR LËNDIME TURPESH,
  AS KEQARDHJE KRIMESH…
  JU S´KENI DËGJUAR,-PRA, S´KENI MËSHIRË,
  AS JENI PENDUAR KURRË:
  -TË RINJT DHE TË REJAT, ULËRIJNË,
  PLEQË DHE PLAKAT E BEKUAR/A,
  NGA REAKSIONI BOTËROR,
  GËRHASIN KUNDËR, DIELLORIT ENVER,
  TË URITUR DHE TË ETUR,
  PËR NDONJË KOCKË “PËRFIITIMI” ,
  SI KANAL I PISTË SHPËTIMI?!…

  JO! KËTO NUK ISHIN,
  AS NUK JANË RASTËSI!
  QULLASHËT DHE QULLASHET,
  BALOSHET DHE BALASHËT,
  ALLË, KRIMINELË, ALLË,-HASHASHËT,
  E DEMON-KRACISË,-FEUDAL-KAPITALISTE,
  PO MBIJNË, SI KËPURDHAT PAS SHIUT!…

  NE, FORT MIRË E DIMË:
  JUVE, O BARKOSHË DHE BARKOSHE,
  PËR GJITHË KËTO, HAM-HAM -HUME,….,
  E HAMË-HAMË-HAMË ,-SHUME!…,
  JU KA SHPËRBLYER DHE VAZHDIMISHT,
  PO JU SHPËRBLEN, BORGJEZIA REAKSIONARE:
  SOJI MË I KEQ, I RACAVE TË HUAJA…,
  -DHE I RACËSH HIBRIDE, SHQIPTARE!
  JU NUK NDALONI, KUR PËLLASNI PANDËPRERË,
  -GJITHASHTU,-EDHE KUNDËR,
  DIELLORËVE DHE DIELLOREVE,
  ENVERIANË DHE ENVERIANE,
  QË PËRJETËSISHT ISHIN,
  JANË:
  -DHE, TË DO TË JENË:
  JO MIJËRA HERË,
  POR, MILIONA E MILIONA HERË
  MË SHQIPTARË DHE SHQIPTARE,
  QË PA FRIKË, -AS PËR LAKMIRA,
  ARMIQVE DHE TRADHËTARËVE,
  U DOLËN, U DALIN DHE DO T´U DALIN,
  PËRBALLË,-KURDOHERË!
  -MOS HARRONI!
  FYERJET TUAJA TË ULËTA,
  PËRKRAH ARMIQVE TË SHQIPËRISË,
  PREJ PSIKOPATËSH DHE PSIKOPATESH,
  TOROLLAKËSH DHE TOROLLAKESH:
  MESIGURI, E KANË LARTËSUAR
  DHE DO TA LARTËSOJNË,
  -LART E MË LART!…
  -DREJT PAVDEKËSISË SË TOKËS DHE DIELLIT,
  RESPEKTIN E PAKUFISHËM TË POPULLIT,
  NDAJ ENVERIT DHE NDAJ NESH,
  PËR DASHURINË DHE SAKRIFICAT E PAKUFISHME,
  QË I KEMI BËRË DHE PO BËJMË,
  PËR TË MIRËN, E NËNËS SHQIPËRI!
  LAVDI ENVER SHQIPOS!
  LAVDI DËSHMORËVE TË ATDHEUT!
  10 Maj, 2018

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej