Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Komunikimi i Javës/ Rama: Deklarata e Krichbaum për integrimin, zë pa mandat

Nga Rexhina Biba 0

 Në komunikimin e kësaj jave, Kryeministri Edi Rama ka folur për integrimin e Shqipërisë dhe bllokimin që sipas tij ka bërë Partia Demokratike. Sipas Ramës, PD ka bllokuar Vettingun dhe është një pengesë për hapjen e negociatave për vendin tonë.

Për sa i përket deklaratave të deputetit gjerman, Rama tha se e vetmja gjë që ka rëndësi tani është fjala e KE-së.

Kryeministri Rama theksoi se deklarata e Krichbaum është një zë pa mandat dhe jep një opinion personal.

“Nuk kanë çfarë t’i bëjnë Shqipërisë, nuk e ndryshojnë qasjen në KE. Shqipëria Europiane nuk është një ëndërr me syhapur e kësaj qeverie”, tha Rama ndër të tjera në komunikimin javor.

KOMUNIKIMI I JAVËS

Posted by Edi Rama on Sunday, November 27, 2016

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej