Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kompania u jep jo duhanpirësve 6 ditë pushim shtesë, për të kompensuar pushimet e cigares

Nga Media 0

Një kompani japoneze ka ndërmarrë një nismë të padëgjuar më parë për punonjësit.

Ndërsa duhanpirësit gjatë orëve të punës bëjnë disa pushime, kjo nuk vlen edhe për të tjerët.

Ndaj kompania ka vendosur që të shpërblejë me 6 ditë pushim shtesë në vit jo duhanpirësit.

Ky është nga ato rastet e rralla, kur duhani “përmirëson” jetën e atyre që i rrethojnë duhanpirësit.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej