Ka than' i moçmi: 

Njeriu i lig i ngjan thesit të qymyrit: jashtë i zi, brenda akoma më i zi”.

                          -Sami Frashëri

Komisioni i Disiplinës dënon disa klube shqiptare

Nga Klodiana 0

Disa klube shqiptare janë dënuar nga Komisioni i Disiplinës së FSHF-së  për probleme disiplinore.

VENDIMET:

KF “Luftëtari”, për sjellje të gabuar të spektatorëve, në bazë  Nenit 66/1 te KDS, dënohet me 100.000 (njëqindmijë) lek gjobë.

Zyrtari i KF “Korabi”, Erion Hamiti, për sjellje jo sportive ndaj zyrtarëve të ndeshjes, në bazë  Nenit 49/2/a dhe 20 te KDS, dënohet me 8 (tete) ndeshje pezullim nga aktiviteti duke ju ndaluar qëndrimi në stolin e rezervave.

KF “Kukesi”, për sjellje të gabuar të spektatorëve, në bazë  Nenit 66 te KDS, denohet me 1(nje)ndeshje pa spektatore, bazuar në nenin 66/1 te KDS. .

Zyrtari i FK “Dinamo”, Igli Allmuca, për proteste ndaj vendimeve të arbitrit, në bazë  Nenit 56/1/a, dënohet me 2 (dy) ndeshje pezullim nga aktiviteti.

 

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej