Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kombëtarja e Kroacisë dhuron për bamirësi, paratë e fituara nga Botërori

Nga Media 0

Ndoshta nuk arritën të fitojnë finalën e Kupës së Botës, por Kombëtarja Kroate arriti të fitojë zemrat e të gjithëve me paraqitjet e tyre në Rusi.

Sipas të gjitha statistikave e gjithë bota dëshironte që mes Francës dhe Kroacisë, ballkanasit të dilnin fitues. Por Kroacia nuk resht së befasuari edhe jashtë fushës.

Tashmë që atmosfera post Botërorit thuajse ishte zbehur, kroatët befasojnë sërish me veprimin e tyre të papritur dhe moralin që përcjell.

Në një letër të gjatë të nënshkruar nga trajneri, Zlatko Dalić, lojtarët dhe ekipi teknik të kombëtares kroate marrin vendimin për të dhuruar të gjitha paratë për bamirësi për fëmijët që kanë fituar në Kupën e Botës Rusia 2018. Reth 25 milionë euro!

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej