Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kolegu i tij përdhunoi minorenen, shpërthen në lot polici gjatë protestës në Drenas (film)

Nga Media 0

Prania e një efektivi të policisë nënkupton siguri, por rasti i përdhunimit të minorenes në Kosovë tregon që fatkeqësisht mund të ndodhë edhe e kundërta.

Por nëse kolegu i tyre ka turpëruar moralin që duhet të ketë një efektiv policie, kjo s’i ndal policët e ndershëm që kryejnë detyrën që u takon e njëkohësisht të vuajnë ashtu si çdo tjetër shqiptar ngjarjen e rëndë.

E ndërsa qëndronin përballë protestuesve të indinjuar për abuzimin e 16-vjeçare nga Drenasi, një prej policëve nuk ka mundur të mbajë lotët, teksa po quheshin përdhunues.

Disa nga organizatorët i dhanë përqafime të gjithë policëve një nga një në shenjë respekti, ndërsa vijuan me thirrjet: “Policia është e jona.”

Shpërthen në lot polici gjatë protestës në Drenas

Shpërthen në lot polici gjatë protestës në Drenas

Publiée par GazetaBlic sur Vendredi 8 février 2019

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej