Ka than' i moçmi: 

“ Hani, vidhni, hiç mos mbeten, mbretër sa të hani veten...”
                                                                                        -Petro Marko

Kokëdhima diskretiton Dulen: Rama të bëri deputet me kutitë që mbusheshin në Finiq

Nga Arben Llalla 0

Ti je kokër e vagabondit, je hajdut votash. Ke mbushur kutitë e votimit në Finiq në 2013, e ndimoi Rama për tu bërë deputet në Vlorë.”

Kështu i është drejtuar Koço Kokëdhima Vangjel Dules në emisionit “Të paekspozuarit” të Ylli Rakipit në News 24.

Koço Kokëdhima deklaroi se Dule është një vagabond, i cili u zgjodh deputet me votat e vjedhura dhe me urdhër të Edi Ramës.
Pra, vërtetohen inçizimet dhe sms-të që i kemi bërë me dije dhe më parë, sipas të cilave Edi Rama urdhëroi Damian Gjinurin që PS e Vlorës të kalonte votat tek PD, me qëllim që Vangjel Dule të zgjidhej deputet.

Qartë po dalin gjërat se Rama ka bashkëpunuar me Greqinë që PDIU-së t’i ulet pesha e deputetëve. Tashmë nuk lë më vend për dyshim se ka qenë ndërhyrja e Greqisë pranë kryetarit të qeverisë që Shpëtim Idirizi mos të zgjidhet deputet në Tiranë.

Kokëdhima përplaset me Dulen: Je vagabond dhe i diskretituar, as fshati yt nuk të voton

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej