Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Koka: Garantojmë qytetarët për transparencë të plotë

Nga Klodiana 0

Ministri i Mjedisit Lefter Koka, duke folur gjate nje seance parlamentare, ku eshte diskutuar projektligji “Per disa ndryshime dhe shtesa ne ligjin nr. 9385, date 4.5.2005 “Per pyjet dhe sherbimin pyjor”, te ndryshuar./r/n/r/nLefter Koka, Minister of Environment, speaks during a parliamentary session.

Ministri i Mjedisit, Lefter Koka ka vizituar  paraditen e sotme një fabrikë të riciklimit të letrës dhe kartonit në Porto Romano. Ministri Koka tha se kjo kompani  ka investuar 17 milionë euro, ndërsa importon dhe eksporton karton dhe letër.

Ministri  garantoi se ligjin e importit të mbetjeve  do të ketë transparencë të plotë.

Mirënjohje shoqërisë civile për të gjitha nismat që kemi marrë bashkë. Garantojmë çdokënd që ligji do të zbatohet me rigorozitet”, u shpreh Lefter Koka.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>