Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Koha që të mos kemi më ndërtues që bëjnë gazeta e gazetarë që bëjnë pallate!

Nga Klodiana 0

Gazetari Martin Leka në një fjalë të mbajtur në pritjen e Presidentit Meta me gazetarë të radiove ka ironizuar situatën që po kalon media shqiptare, kus hton se si pjesë e shoqërisë ka mëkatet e veta.
Leka shton se në këtë situatë dominojnë gazetarët që flirtojnë politikisht me partitë dhe ku biznesi kontrollon jetën e shtypit e të mediave.
“Në tranzicionin e stërgjatur demokratik, media si pjesë e shoqërisë ka mëkatet e veta, ndaj është fiks koha që të mos kemi më ndërtues që bëjnë gazeta e gazetarë që bëjnë pallate”, tha Leka.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej