Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Kodheli: Trupat rus në Shqipëri nuk cënojnë asnjë sekret

Nga Rexhina Biba 0

Ambasadori i OSBE ne Shqiperi Florian Raunig dhe Ministrja e Mbrojtjes Mimi Kodheli, gjate nje pritje ne hotel Rogner te organizuar nga OSBE, me rastin e 10 Dhjetorit, Dites Nderkombëtare te te Drejtave te Njeriut.	/r/n/r/nOSCE Ambassador to Albania Florian Raunig and Mimi Kodheli Minister of Defence, during a reception at the hotel Rogner organized by the OSCE on the occasion of December 10, the International Day of Human Rights.

 

Ministrja e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, ka sqaruar praninë një grupi ushtarakësh rus në vendin tonë që po inspektojnë armatimet. Kodheli ktha se ky është një detyrim që  lind nga të qenit anëtar i organizatës europiane për siguri OSBE dhe inspektimi nuk cënon asnjë sekret.

Këto deklarata, Ministrja e Mbrojtjes i  bëri  gjatë një  konferencë shtypi sëbashku me  Ministrin Britanik të Mbrojtjes, Michael Fallon.

Kodheli shtoi se ky grup ushtarakësh ndodhen në Shqipëri per një procedurë rutinë, një detyrim që lind nga të qenit anëtar i organizatës europiane për siguri, OSBE dhe inspektimi nuk cënon asnjë sekret.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>