Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Koalicion PD-LSI?/ Meta: Nëse i intereson qytetarëve shqiptarë

Nga Media 0

Midis koalcionit me PS-në e Ramës apo me PD-në e Bashës, Meta do të bëjë një zgjedhje së afërmi. Ai ka lënë të hapur bashkëpunimin me Bashën e PD-së që me sa duket do ta justifikojë  shprehjae përhershme e Metës: Do të bëjmë zgjedhjen që i intereson vendit dhe qytetarëve shqiptarë. Sipas tij, vendi ka nevojë për dialog poltik, më shumë konsensus, duke përfshirë dhe politikën e jashtme.

“LSI do bëjë zgjedhjen që i intereson vendit, qytetarëve shqiptarë. Vendit i duhet më shumë dialog politik, më shumë konsensus, përfshirë dhe politikën e jashtme. Do rriten bashkëpunimet me SHBA. Duhet të shohim përpara, të vazhdojmë të jemi një shembull i shkëlqyer i bashkëpunimit me fqinjët. Kjo ka qenë dhe është fuqia kryesore e Shqipërisë, faktor stabiliteti në rajon. Të përqendrohemi te 5 prioritetet kyçe”, ka deklaruar Meta.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej