Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Klosi: Kemi nevojë për të dhënë e marrë më shumë dashuri

Nga Klodiana 0

Ministria e Mirëqënies Sociale dhe Rinisë përmes aktiviteteve përçoi mesazhet e dashurisë, ku nuk mungonin lulet dhe dhuratat e shkëmbyera mes çifteve.

Në aktivitetin “Dashuria dhurohet në shumë mënyra”, nxënësit e shkollave të arsimit profesional dhe Qendrat e Formimit Profesional kishin krijuar surpriza për të dhënë mesazhe dashurie.

Ministri i Mirëqënies, Blendi Klosi, tha se kjo është një ditë për të dhuruar më shumë dashuri.

Ne kemi shumë nevojë që në një shoqëri si shoqëria shqiptare të kemi shumë më tepër dashuri dhe të kemi shumë më tepër dhurim dashurie. Sëbashku me nxënësit e arsimit profesional dhuruam diçka për qytetin, dhuruam diçka për natyrën.” tha Klosi.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej