Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Klop i jep besimin, Shaqiri e “shpërblen” me supergol (film)

Nga Klodiana 0

Liverpuli ka fituar me rezultatin 2-0 përballë Fulhamit. Fillimisht ka qenë Salah ai që ka zhbllokuar sfidën në minutën e 41 të takimit. Me këtë rezultat është mbyllur dhe pjesa e parë, por sfida në fraksionin e dytë nuk prodhoi gola të tjerë.

Më pas ka qenë Xherdan Shaqiri ai që ka realizuar pas një pasimi të marrë nga Robertson, shkruan Panorama Sport. Pasi e la në shtëpi në ndeshjen e Beogradit në Ligën e Kampionëve, Klop e shpërbleu me një vend në formacionin startues shqiptarin dhe ky i fundit nuk e zhgënjeu.

Skuadra e Jurgen Klop me këtë fitore ka prekuR majën e tabelës me 30 pikë, ndërsa Fulham e ka “shtypur” veten në fund të klasifikimit me 5 pikë në total.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej