Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

KLD rrëzon kërkesën e Ministrit të Drejtësisë për procedim disiplinor ndaj tre gjyqtarëve

Nga Skenderi 0

Këshilli i Lartë i Drejtësisë ka rrëzuar kërkesat e Ministrit të Drejtësisë për procedim disiplinor ndaj  tre gjyqtarë. Këto procedime kanë nisur në kohën kur Ministër Drejtësie  ishte Ylli Manjani

Ministri i Drejtësisë në atë kohë kërkoi procedimin disiplinor të gjyqtarit të Gjykatës së Vlorës, Arqile Basho gjithashtu kërkoi masë disiplinore ndaj Jona Qeleshi, kryetare në Gjykatën Durrës si dhe procedimin disiplinor të gjyqtarit të Gjykatës së Tranës, Lazer Sallaku.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej