Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kjo është historia e Biut, ai kthen çdo hapësirë të lagjes në lulishte e sheshpushim

Nga Klodiana 0

Në Tiranë hapësirat publike përreth blloqeve të banimit po zhduken gjithnjë e më shumë.

Ndësa Biu,  Hazbi Dervishi na tregon se si kthehet në lulishte e sheshpushim çdo hapësirë të lagjes së tij.

Postimi i plotë që na njeh më mirë me të
Ky është Biu! Hazbi Dervishi
Ndoshta njëri prej njerëzve më të pasur në Tiranë!
Biu nuk ka makinë, lëviz me biçiklet dhe ka kthyer çdo hapësirë të lagjes në lulishte duke mbjell fidanë ulliri.
Gjithçka e bën duke punuar vet dhe pa ndihmën e askujt!
Sot e gjeta duke punuar përpara pallatit tim!
Respekt për njerëz të tillë!

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej