Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kinezët “fotokopjojnë” edhe diellin? 3 diej shfaqen në qiell

Nga Media 0

Kinezët shquhen për aftësinë për të riprodhuar gjithkça që shohin dhe diçka e tillë të vjen në mendje sapo lexon se në Kinë janë shfaqur 3 diej. Por në fakt bëhet fjalë për një fenomen natyror.

Për dy orë banorët e qytetit kinez Harbin kanë parë 3 diej në qiell i cilësuar si diell i shumëfishtë dhe kjo ka ardhur për shkak të akumulumit të kristaleve të akullit. 

Kristalet reflektojnë dritën e diellit që krijon një efekt optik ku në qendër është dielli i vërtetë dhe në të dyja anët një reflektim i tij mbi retë prej akulli.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej