Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Kinë, 74 të vdekur/ Shembet platforma e një centrali energjie

Nga Rexhina Biba 0

Të paktën 74 kanë humbur jetën si pasojë e një ngjarje të rëndë në në provincën lindore Jingaxi të Kinës, ku platformë është shembur gjatë punimeve në një central energjie.

Agjencia shtetërore e lajmeve, Xinhua, ka raportuar sot se 68 prej 74 personave të vrarë në këtë incident të rëndë, janë identifikuar dhe se viktimat ishin të moshës ndërmjet 23 dhe 53 vjeç.

Kryeministri kinez Li Keqiang bëri thirrje që ekipet e shpëtimit të vijojnë punën për të shpëtuar personat e bllokuar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej