Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kim Mehmeti: Kam bërë aq pak për Çamërinë, s’kam pritur kaq shumë

Nga Media 0

Një nga “Miqtë e Çamërisë” të shpallur sot nga Shoqata “Çamëria” dhe PDIU  ishte edhe Kim Mehmeti.  Mehmeti u falenderua për kontributin e dhënë jo vetëm me shkrimet e botimet me ndjeshmërinë e penës së tij për Çamërinë, por dhe për organizimin e promovimin e Çështjes Çame, kudo ku ka shqiptarë.

Ndërsa ai tha se nuk ka bërë mjaftueshëm për  Çamërinë, theksoi se po ta harronim atë do tradhëtonim Shqipërinë.

“Kam bërë aq pak për Çamërinë, saqë nuk kam pritur kaq shumë nga ajo. Një popull nuk mposhtet atë ditë kur e pushtojnë as kur e vrasin, një popull mposhtet kur ia fshin kujtesën. Ditën kur do pranojmë ta harrojmë Çamërinë ne do ta tradhëtojmë Shqiptarinë, këtë nuk do guxojmë ta bëjmë kurrë”, tha Mehmeti.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej