Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Këto shenja tregojnë se keni probleme me shikimin

Nga Rexhina Biba 0

Një nga shenjat më të qarta që tregon se keni nevojë për syze është pamundësia për të lexuar. Por, ka edhe simptoma të tjera të cilat paralajmërojnë se shikimi juaj po venitet. Problemet me shikimin janë shumë më të zakonshme sesa mund ta imagjinoni.

Gati 60% e popullsisë në botë ka nevojë për korrigjim të shikimit. Fatmirësisht, 80% e të gjitha problemeve me shikimin mund të shmangen ose korrigjohen. Më poshtë do të gjeni sipas nga simptomat që paralajmërojnë se keni probleme me shikimin dhe duhet të kontrolloheni menjëherë tek një okulist.

Shikim i turbullt
Vështirësi të të parit gjatë natës
Vështirësi në përshtatjen e shikimit kur kalon nga errësira në dritë
Vështirësi të leximit të shkronjave në kompjuter
Tendosje apo lodhje të syrit
Dhimbje të vazhdueshme të kokës
Vizione të dyfishta
Shikim i valëzuar
Të parit e një rrethi drite gjatë gjithë kohës
Tension të syrit

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej