Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kërkoi mobilizimin e ushtrisë për grusht shteti, përfundon në burg deputeti i Agimit të Artë

Nga Media 0

Deputeti grek i Partisë “Agimi i Artë”, Konstantinos Barbarousis, është arrestuar nga Policia. Arrestimi vjen pas deklaratës së Barbarousis tre ditë më parë, deklaratë që solli edhe përjashtimin e tij nga Parlamenti. Deputeti grek ishte në kundërshtim të marrëveshjes Maqedoni-Greqi për emrin. Në fjalën e tij në Kuvend, ai kërkoi mobilizimin e ushtrisë për të arrestuar Kryeministrin grek, Aleksis Tsipras.

Menjëherë pasi Barbarousis bëri deklaratën, ishte vetë lideri i Agimit të Artë që i drejtoi një letër të hapur Kuvendit ku kërkonte përjashtimin e tij.

Pas përjashtimit, Barbarousis u dërgua për ndjekje penale nga prokuroria greke me akuzën “Tradhti kombëtare”.

Në një aksion të antiterrorist grek, mësohet se ai është arrestuar paraditen e sotme.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej