Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kërkesa për arrestimin e Saimir Tahirit, jehonë në mediat botërore

Nga Klodiana 0

Kërkesa e Prokurorisë drejtuar Kuvendit për heqjen e imunitetit të Saimir Tahirit, që më pas i hap rrugë arrestimit të ish-ministrit të Brendshëm ka bërë jehonë në mediat botërore.

Mediat italiane, franceze e angleze i kanë kushtuar hapësirë zhvillimeve të fundit në Shqipëri.

Disa nga mediat botërore:

Euronews: Prokurori i përgjithshëm kërkon arrestimin e ish-ministrit të brendshëm për korrupsion dhe trafik droge.

Miami Herald duke ju referuar Associated Press: Prokurori i Përgjithshëm kërkon heqjen e imunitetit të ish-ministrit.

ertfgbv

 

bnrt

News Paper of Sicily: Droga nga Shqipëria ne Sicili, kërkesë e re: Arrestmi i ish-ministrit të Brendshëm.

54trgbn

Media franceze Courier des Balkans: Mafia Shqiptare, kushëriri i ish-ministrit te Brendshëm është arrestuar në Itali.

r5tfgbv

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej