Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Këpucë me taka dhe kostum, veshja e ministres shqiptare teksa pastronte mbeturinat

Nga Media 0

Figurat politike janë gjithnjë e më shumë pjesë e fushatave ndërgjegjësuese për mjedisin, duke u bërë shpesh protagonistë të mbjelljes së pemëve apo pastrimit të mbeturinave.

Sot me rastin e Ditës së Tokës, në Kosovë janë zhvilluar aktivitete të shumta sensibilizuese. Në Rahovec ka qenë ceremonia kryesore ku ka marrë pjesë edhe ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj.

Kjo e fundit ka mbjellë pemë dhe ka pastruar e veshur me kostuum dhe me këpucë me taka, ndërsa ka vazhduar ta promovojë “zbulimin” e saj se ajri, toka e uji janë të rëndësishme.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej