Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kavajë, përfshihen nga zjarri sipërfaqet pyjore të Bedenit

Nga Klodiana 0

Një hapësirë dhe pisha me shkurre është përfshirë nga flakët pasditen e sotme në Kavajë.

Bëhet me dije se zjarri ka prekur sipërfaqet pyjore të Bedenit. Era e fortë ka favorizuar përhapjen e flakëve të cilat deri tani kanë shkrumbuar 5 hektarë më shkurre.

Zjarrfiksja ka shkuar në vend dhe po punon për shuarjen e tyre prej disa orësh. Dy zjarrfikëse dhe banorë të zonës po punojnë për shuarjen e flakëve.

Ende nuk dihen shkaqet e rënies së zjarrit apo edhe nëse ka qenë i qëllimshëm.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej