Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Kartoni i kuq i qytetarëve kundër qeverisë: Jo plehra në Shqipëri!

Nga Media 0

protesta-mosha

Thasë me plehra, kartona të kuq  dhe parulla denigruese për qeverinë e mazhorancën, shfaqen në sheshin para kryeministrisë ku mijëra qytetarë janë bashkuar për ti thënë :Jo plehrave në Shqipëri.  Ka qytetarë të moshave të ndryshme që janë bashkuar në shesh për të protestuar kundër importit të plehrave. Me një karton të kuq si simbol kundër kthimit të Shqipërisë në një kazan plehrash për vendet e BE-së, qytetarët protesojnë para kryeministrisë njëzëri: Jo plehra në Shqipëri!

protesta-karton

protesta4

protesta2

jo-pleghra2

jo-plehra

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>