Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Kapshticë/ Sekuestrohen 26 kg kanabis, në pranga 61 vjeçari

Nga Klodiana 0

Policia kufitare e Kapshticës ka sekuestruar 26 kg kanabis sativa dhe ka vënë në pranga poseduesi i saj.

Bën me dije se është arrestuar  në flagrancë shtetasi Idris Mani, banues në Shkodër.

Policia bën me dije se gjatë kontrollit të ushtruar në vijën e dytë nga shërbimet e Policisë Kufitare, në automjetit tip “Benz ML”  u gjetën dhe sekuestruan  5 pako  me peshë 26,3 KG lëndë e dyshuar si Cannabis Sattiva.

Nga verifikimet e kryera lënda narkotike do të transportohej në drejtim të Greqisë. Materialet për hetime të mëtejshme i kaluan Prokurorisë të Krimeve të Rënda në Tiranë, për veprën penale trafik i lëndëve narkotike.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej