Ka than' i moçmi: 

 "Kurrë nuk kemi të drejtë të quhemi komb i qytetëruar, sado që të mësojmë gjuhë të huaja, sepse kombi nuk qytetërohet vetëm me mësimin e gjuhëve të huaja, por me mësimin e gjuhës së vet.”

                                                                                        -Filip Shiroka

Kapshticë, arrestohet 38-vjeçari me 34 pako kanabis

Nga Rexhina Biba 0

Në pikën kufitare të Kapshticës janë sekuestruar 34 shishe plastike  të mbushura me lëndë narkotike kanabis sativa, në formë boçe me peshë rreth 10 kg.

Dorjan Braho, 38 vjeç, nga Yzberishti i Tiranës po e transportonte drogën për në Greqi, të fshehur në serbatorin e automjetit tip “Volkswagen”.

Burime policore lokale bëjnë të ditur se ai u zbulua nga kamera fibroskop në vijën e dytë të kontrollit kufitar.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej