Ka than' i moçmi:

"Lot derdhin Vaitonjësit! Dëshpërim pësojnë të Dëshpëruarit! Frikë ndjejnë Frikacakët! As “ëndra të dërmuara” as “gjuhë të kryqëzuara”, as “ideale të përpira”, as “të arthme të mbuluar me blozë dhe me hi’ – s’ka për Ne!" - Lasgush Poradeci  

Kapen 3 ton kanabis në magazinë/ Pronarët policë dhe zyrtarë

Nga Rexhina Biba 0

kanabis-4

Sekuestrohen 3 ton e 132 kg kanabis e thatë në fshatin Rremull të Matit.

Lënda narkotike u gjet në një magazinë, në përdorim të shtetasit Sh.L, i cili është shpallur në kërkim nga policia.

Ndërkohë burime nga prokuroria bëjnë me dije se lënda narkotike është sekuestruar pasditen e së mërkurës (28 shtator 2016) dhe se pronarët e saj janë policë, punonjës të administratës vendore dhe gjyqësore.

Policia po vijon me veprimet proceduriale.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>