Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kapen 15 ton hashash shqiptar në Itali. Qeveria: Nuk ka drogë në Shqipëri

Nga 27.al 0

Policia italiane ka kapur një sasi shumë të madhe droge që dyshohet se ka ardhur me skaf në këtë vend nëpërmjet brigjeve shqiptare.

Bëhet fjalë për 15 ton hashash.

Droga mendohet të ketë një vlerë prej 14 milionë euro.

Burimet e policisë italiane bëjnë me dije se janë arrestuar dy trafikantë, kurse droga është kapur në një zonë midis Barit dhe Brindizit.

Qeveria shqiptare vazhdon të thotë se nuk ka më drogë në Shqipëri, madje përdor me shumë vullnet gjithfarë statistikash.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej