Ka than' i moçmi: 

“Shqiptarët nuk ndahen në të krishterë e në muhamedanë, po ndahen në dy anë: Ana e kombëtarëve, në të cilën ka shqiptarë nga të gjitha besimet, dhe ana e zuzarëve”.

                                    -Faik Konica

Kaos në aeroportin e New York, anulohen qindra fluturime. Avionët përplasen në pistë (film)

Nga Klodiana 0

Pas goditjes së stuhisë dimërore “Cikloni Bombë”,  mijëra pasagjerë janë bllokuar në aeroportin John F Kennedy pas më shumë se 6000 fluturimesh të anuluara ose vonesa.

Aeroporti u mbyll të enjten pasdite për shkak të stuhisë dhe u rihap të premten në mëngjes, gjë që u pasua nga katastrofa të tjera si ulja emergjente e një avioni pas një alarmi falso dhe një përplasje në pistë. Një pasagjere tha se njerëzit po flenë në dysheme ndërsa të tjerët janë ulur përtokë, një kaos total.

Një avion që po rimorkiohej në aeroportin John F Kennedy të Nju Jorkut goditi një avion me ngarkesë të Kuwaitit, duke bërë që fluturimi të anulohej. Ndërsa një avion i Kinës Jugore goditi një avion të Kuwait Airways para se ky i fundit të nisej për një fluturim rreth orës 12 të mëngjesit të së shtunës, njoftoi Autoriteti Portual në Twitter.
Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej