Ka than' i moçmi: 

"Nuk mendohemi se po mbytet kombi, por shikojmë se mos i lagen çorapet"

                                                                                       -Fan Noli

Kantautori amerikan Bob Dylan merr çmimin Nobel për Letërsinë

Nga Skenderi 0

Çmimin Nobel për Letërsinë e merr Bob Dylan.

Këngëtari i njohur amerikan e mori çmimin për “krijimin e shprehjeve të reja  poetike në këngët tradicionale amerikane”.

Legjenda 75-vjeçare e rrokut filloi karrierën e tij muzikore në vitin 1959, duke luajtur në shtëpitë-kafene në Minesota.

Pjesa më e madhe e punës së tij të çmuar daton në vitet 1960.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej