Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Kandidati i majtë Ilia Stefo fiton zgjedhjet për kryetar Bashkie të Kolonjës

Nga Skenderi 0

Kandidati i Aleancës për Shqipërinë Europiane Ilia Stefo ka fituar zgjedhjet për kryetar Bashkie të  Kolonjës.

Stefo  mori 2 103 vota më shumë sesa kandidati tjëtër  Dritan Hajro i Partisë Agrare dhe e ndarë në përqindje kandidati i majtë mori 62.8% të votave, ndërsa ai i djathtë  37.1%.

Fushata elektorale dhe dita e votimit ka qenë e qetë, po ashtu edhe procesi i numërimit. Ka patur disa incidente të vogla.

Në orën 18:00 ka përfunduar procesi i votimit në të gjitha QV për Bashkinë e Kolonjës, dhe sipas të dhënave të grumbulluara nga KQZ, rezulton se në zgjedhje morën pjesë 49,6% e votuesve.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej