Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kanceri i gjirit, shtohen rastet e të prekurve në Lezhë

Nga Klodiana 0

Shtohen rastet e të prekurave nga kanceri i gjirit në qarkun e Lezhës. Bëhet me dije se janë 22 femra të prekura nga kanceri i gjirit për vitin 2017.

Deri tani spitali rajonal i Lezhës nuk ka një mamograf, por pritet që së shpejti të instalohet një i tillë në këtë qytet. Gratë dhe vajzat janë detyruar t’i drejtohen Spitalit të Shkodrës ose të Tiranës për të kryer ekzaminimin e gjirit, ndërsa tashmë brenda pak ditësh mamografia pritet të mbërrijë dhe të instalohet në qytet.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej