Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Kamza nderon Donald Trump me titullin “Qytetar Nderi”

Nga Rexhina Biba 0

Pas nderimeve me emra rrugësh të disa prej presidentëve më me emër të SHBA-ve, dhe jo vetëm, këtë herë radhën për t’u nderuar e ka Presidenti i sapozgjedhur amerikan, Donald Trump.

Me votim unanim Këshilli i Bashkisë Kamëz sot i dha titullin “Qytetar Nderi” demokratit Trump me motivacion: “Si një model revolucionar i rendit të ri demokratik, një ekspert ekonomik, një negociator në politikat e jashtme, një komunikues mendjemprehtë popullor dhe një udhëheqës i kohëve moderne”.

Tani le të presim falenderimet nga vetë Presidenti Donald Trump për nderimin që i ka bërë Bashkia Kamëz…

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej