Ka than' i moçmi: 

 "“Dy duar për kokën, koka për atdheun"

                                                                                        -Hasan Prishtina

Kampionia e tenisit, plagoset me thikë në shtëpi

Nga Klodiana 0

Petra Kvitova, dy herë-kampionia e Wimbledon është plagosur pas një sulmi me thikë në shtëpinë e saj, bën me dije publicisti i saj Karel Tejkal. Ngjarja ndodhi në qytezën Prostejov të Çekisë, dhe përshkruhet nga policia si një grabitje.

Tenistja ndodhet jashtë rrezikut për jetën është shtruar në spital për të mjekuar krahun e saj të majtë.

“Është një sulm i rëndomtë, nuk e sulmuan si Petra Kvitova, por si një person të cilit donin t’i grabisnin shtëpinë,” tha Tejkal.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej