Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Kampioni i Europës, Smajlaj “fundos” Begajn: Stop dopingut, po djersës dhe talentit

Nga Klodiana 0

Izmir Smajlaj, kampioni i Europës në kërcim së gjati, ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale për rastin e Romela Begajt që rezultoi pozitive në testin anti-doping.

Shkodrani indirekt ka kritikuar kampionen e Botës në peshëngritje në stilin e shkëputjes duke thirrje si “stop dopingut” dhe “Po djersës së talentit”.

Statusi i Izmir Smajlajt
Një rast tjetër dopingu në sport dhe një tjetër dhimbje për zgjedhjen e gabuar të nje sportisti!
Në emrin tim personal, në emër të pasionit për sportin, të sakrificës së qindra sportistëve shqiptarë që krijuan sistemin e referencës së vlerave më të mira sportive, që arrihen veç me talent, stërvitje të pastër, vullnet, djersë, distancohem nga çdo akt zhgënjyes i përdorimit të substancave për arritjen e suksesit në sport!

Ne sportistët jemi imazh kombëtar!
Ta ruajmë këtë nder e të jemi krenaria e shqipes kudo në botë!
Ta nderojmë emrin e Shqipërisë sonë ta bëjmë krenare me djersën e mundin e gjakun mbi gjunjët tona, me stërvitje të pastër, me Nder e Dinjitet në fytyrë

http://www.panorama.com.al/sport/kampioni-i-europes-smajlaj-fundos-begajn-stop-dopingut-po-djerses-dhe-talentit/

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej