Ka than' i moçmi:

"“Harrojmë se ditët tona janë të matura dhe se gërshëra e shtrigës kohë është gjithnjë gati të presë fillin e gjëllimit.”

-  Mid’hat Frashëri

Kalon ligji i SPAK/ Hysi: Fatura 1.8 miliardë lekë ia vlen për një drejtësi të drejtë

Nga Rexhina Biba 0

Deputetja e PS, Vasilika Hysi, duke folur per mediat pas nje mbledhje te Komisionit te posacem per Reformen ne Drejtesi. Maxhoranca ka vendosur te marre 1 jave kohe dhe te mos votoje asnje ligj te reformes ne drejtesi ne seancen e ardhshme parlamentare./r/n/r/nSP lawmaker, Vasilika Hysi, speaking to the media after a meeting of the special commission on judicial reform. The majority has decided to take 1 week of time and not vote any law on judicial reform in the next parliamentary session.

Anëtarja e komisionit të reformës në drejtësi, socialistja, Vasilika Hysi, u shpreh pozitivisht për buxhetin 1.8 miliardë lekë që qeveria vendosi të japë si faturë për realizimin e projektit të reformës së drejtësisë.

Vasilika Hysi:  1.8 mld lekë është fatura më e mirë e mundshme për reformën në drejtësi. Është 1. 8 miliardë lekë për një vit. Jemi të mendimit se për një sistem drejtësie që do ti ofrojë qytetarëve një drejtësi të shpejtë ia vlen”

Hysi tha se u miratuan 7 ligjet bazë për reformën dhe se ato do të kalojnë të enjten në parlament. Hapi i dytë janë 40 ligjet e tjera.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>