Ka than' i moçmi: 

"Ma kollaj asht me mbushun një thes me pleshta sesa me i ba bashk dy shqiptarë."

 
                                                                                        -Gjergj Fishta

Kaçe, dikur viktimë e grekëve, tani e shqiptarëve

Nga 27-shi 0

Dikur grekët e morën inat për logon që ishte stampuar në një bluze, të cilën e kishte veshur vetëm për të shkrepur një foto. Të gjithë i mbajnë mend peripecitë që kaloi Ergys Kaçe, kur luante për PAOK të Selanikut dhe foton e famshme me fanelën ku shkruhej UÇK. Futbollisti korçar vuajti aq shumë, duke u përjashtuar fillimisht nga skuadra, megjithëse betohej se nuk e kishte idenë se çfarë përfaqësonte ekzakt ajo logo. Kaçe, në atë kohë nuk ishte as 20 vjeç dhe që fëmi kishte jetur vetëm në Greqi.

Sot Ergysi po vuan përsëri, këtë rradhë nga tanët. De Biazi nuk e fali reagimin e futbollistit, i cili ishte shprehur kundër qëndrimit jashtë vëmendjes së trajnerit. Por edhe intervista e detyruar ekskluzive për faqen zyrtare të FSHF-së, ku përgënjeshtroi vetveten, nuk e rehabilitoi. Pra dikur për faj të grekëve, tani për faj të shqiptarëve… ndërsa Kaçe është e njëjta viktimë.

 

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej