Ka than' i moçmi: 

"Dokrra thirren kah Shqypnija, dija, kanga e historija".

                                                                                       -Gjergj Fishta

Ka nisur votimi për kryetar Bashkie të Kolonjës, nuk raportohen incidente

Nga Skenderi 0

Ka nisur rreth orës 7 të mëngjesit procesi i votimit për zgjedhjet e parakohshme në Bashkinë e Kolonjës.

Votimi ka nisur pa asnjë problem në të gjith qëndrat e votimit.

Sipas informacioneve që vijnë nga qyteti i  Kolonjës, punonjësit e policisë kanë dorëzuar në kohë materialet zgjedhore në të gjitha qendrat e votimit.

Gjithashtu forcat blu janë të angazhuara për garantimin e rendit gjatë gjithë dhe pas procesit të vototimit dhe numirimit të votatve.

Dy janë kandidatët që qytëtarët do të votojnë sot, Ilia Stefon e Partisë Socialiste dhe Dritan Hajron e Partisë Agrare që përfaqëson edhe të djtahtën.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej