Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Ka keq, po ka dhe më keq se keq

Nga Media 0

Nga Armand Bajrami

“Më gjeti belaja me fqinjin”, më thotë një mik. “I lë plehrat para derës për orë të tëra. Ka edhe fëmijë të vogël dhe gjysmat janë me pelena të përdorur. O Zot, ç’ajër bëhet në kat!”
“Po pse nuk i thua o burrë?”, i kthehem. “Ç’është kjo punë kështu?”
“I lashë një shënim me letër”, vazhdoi, me “të lutem mos i lër këtu, po as nuk e vuri ujin në zjarr. Mbahen dhe për njerëz të arsimuar.
E di ç’i bëra një ditë?”
“Hë”, i them me kureshti. “Ia kapa ato qeset dhe ia vara tek doreza e derës.”
“Sa mirë ia ke bërë”, i them, “po hë, u kthjellua?!”
Miku im mori fryme thellë.
“Nga ajo ditë”, tha, “komshiu nuk i lë më qeskat në tokë, por varur tek doreza. Eshtë zverdhur pragu i mermetë nga pikat që kullojnë…”

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithsej