Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Juventusi përmbys Milanin/ Bardhezinjtë nuk njohin pengesa për titullin (film)

Nga Ejona 0

Juventusi ka arritur të fitojë kundër Milanit me një përmbysje në pjesën e dytë. Bardhezinjtë fituan 21 dhe tashmë futën në një krizë rezultatesh Milanin.

Në takimin e vlefshëm për javën e 31-të, bardhezinjtë mposhtën Milanin me përmbysje, duke vendosur një dorë te titulli i 8-të radhazi në vend.

Golit të Piatek në minutën e 39-të iu përgjigjen Dybala e Kean në fraksionin e dytë. Argjentinasi u tregua i saktë nga 11 metra larg, ndërkohë që talenti italian nuk njeh pengesa. Goli ndaj kuqezinjve ishte i 5-ti radhazi dhe i gjashti me fanellën e Juventusit në këtë takim, nga 7-të gjithsej.

Tashmë Juventusi është vetëm një fitore larg titullit kampion. Ndërsa Milani tashmë mbetet në kuotën e 52 pikëve.

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej