Ka than' i moçmi: 

“Shqiptari e ka zakon që kundështon para se të marrë vesh".

                          -Faik Konica

Juventus, Dybala merr numrin 10

Nga Klodiana 0

Paulo Dybala do të jetë numri i ri 10 i Juventusit. Klubi bardhezi e ka bërë të ditur lajmin në Twitter.

Argjentinasi, i cili deri më tani kishte mbajtur në fanelë numrin 21, shihet nga drejtuesit si trashëgimtari i denjë i numrit 10, që gjithmonë është mbajtur nga kampionë të mëdhenj.

Një sinjal i qartë edhe i faktit se Juventusi nuk ka ndërmend ta shesë “xhevahirin” e saj te Barcelona.

Në fakt, numri 10 duhet të ishte i Bernardeschit, por fantazisti që erdhi nga Fiorentina nuk e pranoi, duke thënë se këtë numër duhet ta meritonte më parë

Loading...

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

gjithësej