Ka than' i moçmi: 

Nuk mund të punojmë për vendin tonë, po nuk patëm një dashuri për çdo cep të Shqipërisë."

                                                                                                 - Mit'hat Frashëri

Juventus/ Dybala korrigjon gabimin e Buffon

Nga Klodiana 0

Juventus ka arritur të fitojë tre pikë nga një sfidë shumë delikate kundër Udineses.

Megjithëse, miqtë bënë një surprizë të hidhur duke kaluar të parët në avantazh me anë të Jankto.

Juventus ruan qetësinë, pasi kalon në avantazh me Dybala, i cili barazoi rezultatin me një goditje dënimi rreth 18 metra larg portës.

Në pjesën e dytë bardhezinjtë gjejnë edhe golin e dytë pas një penalltie të shkaktuar nga De Paul e cila realizohet në gol nga Dybala.

Në minutat e mbetura vendasit arrijnë ta menaxhojnë mirë ndeshjen duke rrezikuar vetëm një herë fitoren, por është Buffon ai që bën mrekullinë këtë herë.

Lini një koment

Adresa juaj e Email-it nuk do të bëhet publike

Mund të përdorni HTML tags dhe atributet: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

gjithsej